Dzieci w kuchni

Projekt pokoju dziecka, który nie tylko uosabia wszystkie dziecięce fantazje, ale jednocześnie funkcjonalny i bezpieczny, nie jest jeszcze kluczem do komfortowego istnienia twojego dziecka. Oczywiście, większość czasu będzie spędzać właśnie w swoim własnym kącie. Ale inni nie warto eliminować i pozostała powierzchnia swoich apartamentów. Tak, na pewno, kuchnia wchodzi w skład pierwszych obiektów zainteresowania dziecka. Biorąc pod uwagę, że tam akcja rozgrywa się dosłownie “na noże”, warto jak można tak uprzejmy ustosunkować się do wszystkiego, co może w jakikolwiek sposób zaszkodzić dziecku.

Zacznijmy od tego, że w kuchni, jak nigdzie indziej w mieszkaniu dużo techniki. Przewody od lodówki, tostera, kuchenki mikrofalowe, telewizory, kombajnu stanowią sieć, w której istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje dziecko może się mylić. Lepiej wszystkie przewody starannie zamocować na – tak i bezpieczniej, i wygląda estetycznie. Następny zagrożenie pochodzi od nieskończonych szafek i drzwiczek. Warto dziecku trochę opóźnienia, jak oni uderzają w ręce. W związku z tym należy przewidzieć różne zamki i inne bezpieczniki. A ostre krawędzie można wygładzić specjalne dysze, które dziś również nie brakuje. Nie jest tajemnicą, że wielu rodziców korzysta z kuchni jak tajnej spiżarni, gdzie na najwyższych półkach są przechowywane najbardziej pyszne słodycze. Takie rozwiązanie jest bardzo pochopnie, bo twoje dziecko, co było spróbuje je zdobyć. Zamiast upragnionej traktuje on może spaść, a w dodatku uzyskać patelni na czubku głowy. Więc, po pierwsze, warto ukrócić wszystkie próby młodego wspinacza, a po drugie, nie przechowywać w otwartych półkach naczynia kuchenne i naczynia. Choć są znacznie gorsze rzeczy spadł . Rozgrzana piekarnik, wliczony palnik – to duży przedmiot ciekawości dziecka, i przyczyna niepokoju matki. Aby uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń, lepiej nie zostawiać dziecka w kuchni jednego.

Oprócz naturalnej ciekawości wszystko dotknąć i pomacać, wiele miał do czynienia z dziećmi, które pragną pokazać swoje kulinarne talenty.


Nie warto powstrzymać te próby, ale lepiej zawczasu zaopatrzyć się w plastikowe naczynia i sztućce. A to z myciem naczyń lepiej trzymać. Prosta na pierwszy rzut oka zajęcie wróży rozbici, kubki i talerze. Najlepsze zajęcie dla dziecka w kuchni – przedawkować jakieś zboża! Może to i nie trzeba wcale, ale i tak znajdzie się wśród dziecka sprawą, a sami w stanie w pełni poświęcić sobie nowych kulinarnych arcydzieł. Ponadto, zajęcia tego typu rozwijają zdolności motoryczne. W każdym razie wątpię, czy uda się utrzymać młodego denerwować na miękkim dziecięcym kanapie, a tu on i jako asystent działa, i edukacyjny momencie nie jest wykluczony.
Sponsorem wpisu jest Sklep internetowy Banaby.pl – wejdź i kup w najlepszej cenia