FIFA skandale nie zatrzymać, aresztować innych urzędników

Genewa. Szwajcarskie władze sądowe w związku ze skandalem korupcyjnym Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) został aresztowany w czwartek o szóstej rano dwie osoby.

Zatrzymani urzędnicy są podobno prezydent CONMEBOL (CONMEBOL) Juan Anioł Napo i szef strefy CONCACAF Alfredo Hawi z Hondurasu. Oni są podejrzane „łapówek przyjmujących wartości kilku milionów dolarów.” Obaj odmówili ekstradycji do Stanów Zjednoczonych.

Nazwy zatrzymanych jeszcze oficjalnie potwierdzona. W tym samym hotelu przed policją maja aresztowano siedmiu urzędników FIFA Kongresu.Mówią o reformach

Razia odbyła się przed posiedzeniem Komitetu Wykonawczego FIFA, którego uczestnicy mieli 9,00 omówienia reform.

Na spotkaniu po wcześnie podniecenie panował śmiertelny atmosferę. „To było tak, jakby ktoś umarł, chciałbym opisać atmosferę w pomieszczeniu Każdy był zaskoczony Przeważający typ uczucie -.. Znowu to się stało,” o brazylijskim członek egzekutywy Fernando Sarney.

Łapówki były rzekomo związane z praw marketingowych do turniejów piłkarskich w Ameryce Łacińskiej i meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Świata.

„FIFA wie o przestępstwa Departament Sprawiedliwości i będzie w pełni współpracować z USA i badaczy szwajcarskich.FIFA nie będzie dalej komentarz na dzisiejsze wydarzenia, „czyta opinii FIFA.

Władze USA badali 14 byłych urzędników FIFA i przedsiębiorców pod zarzutem korupcji i prania brudnych pieniędzy.

biuro szwajcarskiej prokuratury Ponadto, badając ustępującego prezydenta organizacji Joseph Blatter. podejrzany jest o malwersacje i nadużycia władzy prezesa organizacji, za którą stoi kara do pięciu lat więzienia. zbadano kilka skandali

władze szwajcarskie podejrzewać Blatter, który w 2005 podpisał kontrakt z Karaibów football Union (CFU), która była niekorzystna dla FIFA.Przedmiotem badań jest również nieprzejrzyste wypłata lutego 2011 roku w wysokości 2.000.000 franków szwajcarskich z Blatter na prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) Michela Platiniho Funduszu FIFA, rzekomo za usługi świadczone w okresie od stycznia 1999 do czerwca 2002. usług

Ze względu na skandal korupcyjny jest nadal Blatter w czerwcu zdecydował się ustąpienia ze stanowiska szefa FIFA, nowe wybory prezydenckie będą zatem odbyć 26 lutego następnego roku w Zurychu.

Blatter jest obecnie w stanie służyć, bo wraz z platyny odsiaduje 90-dni dystansują się od Komisja Etyki FIFA dla wspomnianych płatności.